Witamy w Compliance Helpline

 

W Open Life TU Życie S.A. (Open Life) wierzymy, że postępowanie w sposób odpowiedzialny i etyczny jest podstawą naszej działalności. Wiara w podejmowanie decyzji w oparciu o te wartości znajduje odzwierciedlenie we wszystkim co robimy i wspiera nasze dążenia do działania w sposób rzetelny, przejrzysty i zorientowany na Klienta. Spełniając nasze obowiązki jako firma, aktywnie wspieramy środowisko, w którym ludzie mogą się bez strachu wypowiedzieć i zgłosić problemy oraz obawy w tym te, które dotyczą nieetycznego lub nielegalnego postępowania. To wszystko buduje zaufanie w firmie i jest kluczem do naszej dobrej reputacji. Działając w ten sposób, postępujemy zgodnie z wartościami Open Life i robimy to, co słuszne.

Zadawanie pytań i zgłaszanie obaw

Jeżeli masz obawy odnośnie niewłaściwego postępowania lub nielegalnych działań:

Możesz porozmawiać ze swoim przełożonym, Osobą nadzorującą Funkcję zgodności z przepisami albo pracownikiem Działu Zgodności z Przepisami.

Jeżeli nie możesz lub czujesz się skrępowany w związku z przedstawieniem sprawy wewnętrznym komórkom możesz:

Wysłać informację za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

Napisz i wyślij zawiadomienie z dopiskiem “Compliance Helpline” do Open Life TU Życie S.A. na adres al. “Solidarności” 171, 00-877 Warszawa. Jeśli podasz swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe – odpowiemy niezwłocznie jak to będzie możliwe.

Wypełnić formularz zgłoszenia internetowego

Wysłanie wiadomości zapewni Ci poufność oraz pełną anonimowość Twoich danych. Pamiętaj jednak, że jedynie dobrowolne podanie Twoich danych kontaktowych umożliwi Open Life udzielenie odpowiedzi na Twoje zgłoszenie.

Czego mogę spodziewać się po złożeniu zgłoszenia?

Twoje zgłoszenie zostanie przesłane do odpowiedniej osoby w celu zbadania sprawy,

Zgłoszoną sprawą zajmą się przedstawiciele Departamentu Prawnego i Compliance, Departamentu Kadr, Członkowie Zarządu

Sprawa zostanie załatwiona w sposób szybki, dyskretny i profesjonalny,

Rozmowy i dochodzenia będą miały charakter poufny w zakresie, w jakim zezwalają na to przepisy obowiązującego prawa.

W zależności od wybranej formy zgłoszenia lub na Twoją wyraźną prośbę, możesz otrzymać dodatkowe informacje odnośnie Twojego zgłoszenia w tym wiadomość w zakresie statusu jego rozpatrzenia.

Formularz zgłoszenia internetowego

Formularz zgłoszenia internetowego Compliance HelpLine to rozwiązanie stanowiące system poufnego i anonimowego raportowania internetowego przeznaczony do zgłaszania doniesień o potencjalnie nielegalnych i nieetycznych działaniach.

Przed przystąpieniem do składania nowego zgłoszenia prosimy zapoznać się z następującymi informacjami:

Poufność

Open Life nie zbiera informacji o osobach odwiedzających i powracających na tę stronę ani o urządzeniach, z których nawiązywane jest połączenie. Nie musisz wpisywać hasła ani w inny sposób potwierdzać swojej tożsamości. Zbierane przez Open Life informacje systemowe nie będą wykorzystywane do określenia Twojej tożsamości. Sam decydujesz, czy chcesz podać swoje dane osobowe, czy zachować anonimowość

Pomoc

Możliwość podjęcia działania i odpowiedzi przez Open Life na Twoje zgłoszenie zależy od dokładności i kompletności podanych przez Ciebie informacji. Najlepszym i najprostszym sposobem zgłoszenia potencjalnie nielegalnych i nieetycznych działaniach jest wypełnienie poniższego formularza zgłoszenia internetowego.

Instrukcje

W celu wysłania zgłoszenia należy wypełnić poniższe okno formularza zgłoszenia internetowego. Informacje zostaną przesłane po kliknięciu na przycisk [WYŚLIJ] w oknie końcowym.

Zgoda

Wypełniając poniższy formularz internetowy zgadzasz się na wykorzystanie przesłanych przez Ciebie informacji przez Open Life do celów weryfikacji i zbadania Twojego zgłoszenia o potencjalnym przewinieniu, naruszeniu prawa lub regulacji wewnętrznej albo innej nieetycznej działalności, łącznie ze zgodą na ujawnienie takich informacji osobom trzecim.

Formularz zgłoszeniowy

    Pamiętaj, możesz nie wpisywać żadnych danych pozwalających na identyfikację Twojej osoby.
    Compliance HelpLine jest administrowana w taki sposób, by przekazywanie informacji odbywało się w sposób anonimowy.

    Open Life nie będzie dążył do identyfikacji Twojej tożsamości.

    Z witryny można korzystać za pomocą każdego urządzenia połączonego do sieci Internet.