FAQZarezerwuj wizytę
04.12.2023

Ponad 100 powodów, żeby zadbać o siebie z Open Life

Od 1 grudnia 2023 roku w Grupowym Ubezpieczeniu na Życie „Ochrona w Grupie”, skierowanym do firm zatrudniających minimum 21 osób, Open Life wprowadziło szereg zmian mających na celu rozszerzenie zakresu ochrony oraz doprecyzowanie obszarów, w których zaobserwowano potrzebę bardziej precyzyjnego zabezpieczenia ubezpieczonych.

Dominika Kmietowicz-Hankus, dyrektor Departamentu Produktów Ubezpieczeń Grupowych i twórca nowej wersji ubezpieczenia przedstawia „Ochronę w Grupie” jako kompleksowy produkt, podążający za rozwojem medycyny oraz ryzykami zdrowotnymi, z jakimi coraz częściej spotykamy się w życiu codziennym.

 

„Ochrona w Grupie” wprowadza trzy nowe ryzyka, a mianowicie:

 

 

  • alternatywę dla ubezpieczeń szkolnych NW w postaci ryzyka Trwałego Uszczerbku na zdrowiu Dziecka Ubezpieczonego w skutek NW,
  • wypłatę świadczenia ubezpieczeniowego z tytułu Śmierci Małżonka albo Partnera Ubezpieczonego wskutek Nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego oraz
  • ryzyko Nowotworu o niskim potencjale złośliwości.

Trzecia z wymienionych umów dodatkowych dotyczy nowotworów in-situ oraz wczesnej postaci nowotworów, w której stan zaawansowania lub niski stopień złośliwości daje podstawy do dobrego rokowania. To dodatkowe ryzyko jest ubezpieczeniem komplementarnym do ubezpieczenia z tytułu wystąpienia Ciężkich chorób, gdzie ochroną objęty jest nowotwór złośliwy. Suma ubezpieczenia z tytułu ubezpieczenia na wypadek wystąpienia u Ubezpieczonego nowotworu o niskim potencjale złośliwości będzie wynosić do 30% sumy z tytułu Ciężkiej choroby Ubezpieczonego.

W Open Life od kilku lat systematycznie rozwijamy grupowe ubezpieczenia na życie dla pracowników średnich i dużych firm. Zaufali nam zarówno przedsiębiorcy jak i instytucje administracji samorządowej. To doświadczenie sprawia, iż wiemy czego rynek potrzebuje, jakie są oczekiwania, jakie nowe ryzyka pojawiają się m.in. w związku z rozwojem chorób cywilizacyjnych. Zaprezentowana aktualizacja ubezpieczenia jest wyjątkowo wszechstronnym produktem – komentuje Piotr Twardokęs, wiceprezes zarządu Open Life TU Życie S.A. – Ochrona w Grupie” to pewność i finansowe bezpieczeństwo pracodawców oraz pracowników – podsumowuje.

 

Kolejną istotną zmianą w „Ochronie w Grupie” jest rozszerzenie zakresu oraz zmiany w ubezpieczeniach na wypadek Ciężkich chorób Ubezpieczonego, Małżonka albo Partnera oraz Dziecka.

W przypadku ryzyka wystąpienia Ciężkich chorób Ubezpieczonego oraz Ciężkich chorób Małżonka albo Partnera Ubezpieczonego Open Life przygotowało do wyboru 4 warianty ochrony, w tym wariant Maksymalny obejmujący 111 zdarzeń chorobowych. Wysokość wypłacanego świadczenia ma rozpiętość od 100% w przypadku najcięższych chorób lub stanu ciężkiego choroby do 10% w przypadku lżejszych schorzeń, samego rozpoznania choroby, bądź operacji przeprowadzonych metodami małoinwazyjnymi. Warto podkreślić, iż wprowadzenie metod operacyjnych małoinwazyjnych (tzw. przezskórnych) to podążanie Ubezpieczyciela za trendami współczesnej medycyny i zaproponowanie ochrony ubezpieczeniowej w tych obszarach, które do tej pory były wykluczone.

Katalog ciężkich chorób został rozszerzony m.in. o rozpoznanie choroby Parkinsona czy stwardnienia rozsianego, w przypadku których do tej pory ryzyko obejmowało jedynie ich stan ciężki. Nowością jest również rozpoznanie i stan ciężki stwardnienia zanikowego bocznego, przejście mikroudaru (czyli udaru niepowodującego trwałych deficytów neurologicznych), zespół jelita krótkiego, ciężkie zatrucie tlenkiem węgla, przewlekła i ciężka postać astmy (astma steroidoodporna), operacje aorty lub tętniaka tętnic mózgowych wykonana metodą małoinwazyjną, czyli bez otwarcia klatki piersiowej albo bez otwarcia czaszki.

W umowie ubezpieczenia dodatkowego na wypadek Ciężkiej choroby Dziecka, Open Life wprowadziło 2 warianty ochrony do wyboru, w tym wariant Plus z 30 jednostkami chorobowymi. Warianty pozwalają na wypłatę 100% lub 50% Sumy ubezpieczenia w zależności od choroby. Nowościami w katalogu ciężkich chorób dziecka ubezpieczonego są wszczepienie implantu ślimakowego, poważny uraz głowy, nabyta przewlekła choroba serca i wiele innych.


Więcej informacji i pełen komunikat można znaleźć w Biurze Prasowym.